آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی ششم ؛ معرفی اعداد صحیح

جواب صفحه ۱۶ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت معرفی اعداد صحیح از فصل ۱ عدد و الگوهایی عددی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۵ ریاضی ششم

جواب صفحه ۱۶ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت ۱۶ ریاضی ششم خواهیم داشت:

با توجه به شکل های زیر، جاهای خالی را پر کنید. معلم از دانش آموزان خواست دمای هر یک از اجسام بالا را بدون نوشتن عبارت بالای صفر یا زیر صفر نمایش دهند. پاسخ های چند دانش را در زیر می بینید، شما نیز پاسخ خود را بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی ششم ؛ معرفی اعداد صحیح

در ریاضی برای نمایش اعدادی که در دو موقعیت مختلف مانند بالای صفر و زیر صفر به کار می روند از علامت های + و – استفاده می کنیم. جهت های مثبت و منفی را قرارداد کنید. سپس دمای هر یک از اجسام زیر را با علامت + و – بنویسید. پاسخ خود را با پاسخ هم کلاسی هایتان مقایسه کنید.

جواب فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی ششم ؛ معرفی اعداد صحیح

برای تعیین علامت عددها نیاز داریم محل مبدا و واحد اندازه گیری و همچنین جهت های مثبت و منفی را قرارداد کنیم و بر اساس آن، عددها را علامت دار کنیم. به طور معمول دمای بالای صفر را با علامت + و دمای پایین صفر را با علامت – نشان می دهند.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۱۳ و ۱۴ ریاضی ششم دبستان

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۶ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا