آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم ؛ عددهای حقیقی

جواب صفحه ۲۳ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت عددهای حقیقی از فصل ۲ عددهای حقیقی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۲۴ ریاضی نهم

جواب فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم

در پاسخ به فعّالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم خواهیم داشت:

جواب فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم ؛ عددهای حقیقی

۲- با توجه به اینکه مقدار تقریبی ۲√ مساوی ۱/۴ است، آن را روی محور نشان دهید.

جواب فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم ؛ عددهای حقیقی

۳- معلم از دانش آموزان خواست با ماشین حساب، مقدار تقریبی عدد ۲√ را بنویسند. با توجه به اینکه دانش آموزان از ماشین حساب های مختلف استفاده می کردند، تعداد رقم هایی که نوشته بودند، متفاوت بود. سه نمونه از صفحه نمایش ماشین حساب ها را در زیر می بینید. با توجه به آنها به سوال های زیر پاسخ دهید:

جواب فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم ؛ عددهای حقیقی

– چرا در ماشین حساب ۸ رقمی، رقم آخر با رقم مشابه در ماشین حساب ۱۲ رقمی تفاوت دارد؟

ماشین حساب ۸ رقمی، آخرین رقم را به شکل گرد شده نمایش می‌دهد. با در نظر گرفتن ماشین حساب ۱۲ رقمی، مشخص است که پس از رقم ۵، رقم ۶ قرار دارد. بنابراین، مقدار گرد شده رقم ۵ به ۶ تبدیل می‌شود.

–  چرا این تفاوت در ماشین حساب‌های ۱۰ رقمی و ۱۲ رقمی دیده نمی‌شود؟

در ماشین حساب ۱۲ رقمی، اگر رقم در جایگاه دهم بعد از ممیز کوچک‌تر از ۵ باشد، در گرد کردن این عدد، هیچ تغییری در مقدار رقم این جایگاه اتفاق نمی‌افتد.

– با توجه به عددی که ماشین حساب ۱۲ رقمی نشان می دهد، آیا تناوب (تکرار منظم) در رقم های اعشاری دیده می شود؟ خیر.در تکرار ارقام بعد از اعشار، هیچ الگوی منظمی قابل مشاهده نیست.

– مقدار تقریبی ۲√، تا ۱۵ رقم اعشار محاسبه، و در زیر نوشته شده است:

جواب فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم ؛ عددهای حقیقی

آیا در ۱۵ رقم نشان داده شده برای ۲√، تناوبی می بینید؟ خیر.تناوبی وجود ندارد.

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس و تمرین صفحه ۲۲ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۲۳ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا