آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۲۴ ریاضی ششم ؛ جمع و تفریق کسرها

جواب صفحه ۲۴ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت جمع و تفریق کسرها از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۲۴ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فرهنگ نوشتن و تمرین صفحه ۲۰ و ۲۱ ریاضی ششم

جواب صفحه ۲۴ ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت صفحه ۲۴ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- با توجه به آنچه از کسر آموخته اید، مثال هایی از کسر در اطراف خود طرح و با دانش آموزان دیگر در این باره گفت و گو کنید.

کسری از حیاط دبستان که باغچه است.
کسری از لیوان که آب دارد.
کسری از کیک که خورده شده است.
کسری از هندوانه که قاچ شده است.

۲- در جدول زیر کسر یا عدد مخلوط مناسب را بنویسید و شکل های لازم را رسم کنید یا رنگ کنید. آخرین سطر را به دلخواه خودتان کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۲۴ ریاضی ششم ؛ جمع و تفریق کسرها

۳- حاصل جمع و تفریق ها را پیدا کنید. هر جا لازم است عددهای مخلوط را به کسر تبدیل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۲۴ ریاضی ششم ؛ جمع و تفریق کسرها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۱۹ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۲۴ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا