آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۲۵ ریاضی ششم ؛جمع و تفریق کسرها

جواب صفحه ۲۵ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت جمع و تفریق کسرها از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۲۵ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۲۴ ریاضی ششم

جواب صفحه ۲۵ ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت صفحه ۲۵ ریاضی ششم خواهیم داشت:

ناهید دیروز ۳/۴ لیتر و امروز ۵/۶ لیتر شیر نوشیده است. او می خواهد بداند در این دو روز روی هم چند لیتر شیر نوشیده است. راه حل او و دوستش را توضیح دهید. هر جا که لازم است راه حل را کامل کنید.

الف) ناهید ابتدا کسرهای مساوی ۳/۴ و ۵/۶ را با مخرج های برابر پیدا کرد و بعد پاسخ را به دست آورد:

جواب فعالیت صفحه ۲۵ ریاضی ششم ؛جمع و تفریق کسرها

ب) مهدیه به روش دیگری عمل کرد. روش او و ناهید را با هم مقایسه کنید.

جواب فعالیت صفحه ۲۵ ریاضی ششم ؛جمع و تفریق کسرها

روش مهدیه سریع تر حل شد. ناهید و مهدیه هر دو برای حل سوال بین دو کسر مخرج مشترک را پیدا کردند ولی چون مخرک مشترک مهدیه کوچک تر بود زودتر توانست سوال را حل کند.

پ) شما کار مهدیه را ادامه دهید و کسرهای مساوی ۳/۴ و ۵/۶ را بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۲۵ ریاضی ششم ؛جمع و تفریق کسرها

کسرهای مساوی چگونه به دست آمده اند؟
صورت و مخرج کسر اول، در اعداد ثابت ضرب می شود.

در کسرهای بالا دو کسر دیگر با مخرج های برابر پیدا کنید که با ۳/۴ و ۵/۶ برابر باشند. سپس آنها را با هم جمع و نتیجه را با الف و ب مقایسه کنید.

جواب فعالیت صفحه ۲۵ ریاضی ششم ؛جمع و تفریق کسرها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فرهنگ نوشتن و تمرین صفحه ۲۰ و ۲۱ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۲۵ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا