آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی سوم ؛ معرفی عدد هزار

جواب صفحه ۲۸ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت معرفی عدد هزار از فصل ۲ عددهای چهار رقمی است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعاّلیت صفحه ۲۸ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب حل مسئله صفحه ۲۶ و ۲۷ ریاضی سوم

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- در یک کارخانه‌ی موادّ غذایی، ماشین اوّل ۱۰ کلوچه‌ی کوچک را در یک پاکت بسته‌بندی می‌کند. ماشین دوم ۱۰ پاکت کلوچه را در یک جعبه می‌گذارد. سپس، یک کارگر ۱۰ جعبه را در یک کارتن قرار می‌دهد و درِ کارتن را می‌بندد.
– تعداد کلوچه‌های هر جعبه چندتاست؟ جواب ۱۰۰
– در هر کارتن چند صد تایی کلوچه هست؟ جواب ۱۰۰ بسته ۱۰ تایی

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی سوم ؛ معرفی عدد هزار

۲- در کلاس دوم دبستان یاد گرفتید که می‌توانید ۱۰ تا ۱۰ ریالی را با یک ۱۰۰ ریالی عوض کنید. علی پول‌های قُلّک خود را به‌صورت ۱۰ سکّه‌ی ۱۰ ریالی بسته‌بندی کرده است تا به بانک بدهد. او ۱۰ تا بسته را به بانک برده و بانک به او ۱۰۰۰ ریال داده است. اگر علی ۹ سکّه‌ی ۱۰۰ ریالی به بانک بدهد، چند سکّه‌ی ۱۰۰ ریالی دیگر باید بدهد تا یک سکّه‌ی ۱۰۰۰ ریالی بگیرد؟ جواب : یک سکه ۱۰۰ ریالی دیگر باید به بانک بدهد

جواب بشمار و بگو صفحه ۲۸ ریاضی سوم

در هر شکل چند مکعّب کوچک وجود دارد؟

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی سوم ؛ معرفی عدد هزار

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب مرور فصل صفحه ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا