آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مخلوط

جواب صفحه ۲۸ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت جمع و تفریق عددهای مخلوط از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۲۷ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۲۸ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- راضیه صبح دو سه چهارم ساعت و بعد از ظهر یک و یک چهارم ساعت مطالعه کرده است. او در یک روز چند ساعت مطالعه کرده است؟ روش های مختلف حل این مسئله را در ادامه می خوانید. هر کدام را توضیح دهید و اگر لازم است کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مخلوط

روش اول : در شکل بالا دو واحد کامل شکل کشیده شده و یک ۳/۴ و در شکل پایین یک واحد کامل کشیده شده و یک واحد ۱/۴، حالا همه این ها را با هم جمع می کنیم. سه شکل کامل در یک دسته قرار گرفته شده و دو شکلی که کامل رنگ نشده اند نیز در یک دسته قرار گرفته اند و یک واحد کامل را تشکیل داده اند. در نهایت چهار واحد کامل داریم.

روش دوم : ابتدا ۲ را به اضافه ۱ کرده که حاصل آن ۳ شده است (یعنی اول عددهای صحیح را جمع کرده) سپس ۳/۴ را با ۱/۴ جمع کرده است که حاصل آن ۴/۴ یا یک واحد کامل می شود. حال اگر ۳ را به اضافه ۱ کن جواب ۴ می شود.

 روش سوم : ابتدا عددهای مخلوط را به کسر تبدیل می کنیم سپس کسرها را جمع می کنیم و حاصل را به دست می آوریم.

۲- در یک ظرف پنج و یک چهارم لیتر آب وجود دارد. اگر ۲ لیتر از این آب مصرف شود، چند لیتر آب در ظرف باقی می ماند؟ چند روش برای حل این مسئله نوشته شده است. آنها را توضیح دهید. آیا شما راه حل دیگری برای این مسئله می دانید؟

جواب فعالیت صفحه ۲۸ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مخلوط

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۲۵ و ۲۶ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۲۸ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا