آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم ؛ معرفی مجموعه

جواب صفحه ۲ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت معرفی مجموعه از فصل ۱ مجموعه ها است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب فعالیت صفحه ۳ ریاضی نهم

جواب صفحه ۲ ریاضی نهم

در پاسخ به صفحه ۲ ریاضی نهم خواهیم داشت:

در شکل رو به رو شمارنده های طبیعی عدد ۶۰ را نوشته ایم و بین آنها شمارنده های اول را مشخص کرده ایم. شما هم شمارنده های ۶۰ را که اول نیستند، در یک منحنی بسته قرار دهید.

جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم ؛ معرفی مجموعه

اگر شمارنده های طبیعی و اول عدد ۶۰ یعنی ۲، ۳ و ۵ را داخل دو آکلاد قرار دهیم و آن را با حروفی چون A یا B یا … نام گذاری کنیم و بنویسیم {۲٬۳٬۵} = A؛ در این صورت یک مجموعه تشکیل داده ایم و به هر یک از عددهای ۲، ۳ و ۵ یک عضو مجموعه A می گوییم؛ پس مجموعه A دارای ۳ عضو است.

شما شمارنده های مرکب عدد ۶۰ را به صورت یک مجموعه بنویسید و آن را B بنامید.

جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم ؛ معرفی مجموعه

مجموعه شامل شمارنده های عدد ۶۰ که نه اول باشند، و نه مرکب، چند عضو دارد؟ این مجموعه را نیز C بنامید و آن را نمایش دهید.

جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم ؛ معرفی مجموعه

مجموعه D شامل همه شمارنده های دو رقمی ۶۰ را تشکیل دهید؛ این مجموعه چند عضو دارد؟

جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم ؛ معرفی مجموعه

از رضا و احمد خواسته شد تا مجموعه شامل ۳ شمارنده زوج عدد ۶۰ را تشکیل دهند. احمد نوشت : {۴٬۶٬۱۰} و رضا نوشت : {۶٬۱۰٬۱۲} به نظر شما چرا جواب های آنها با هم فرق دارد؟

جواب : به دلیل وجود ۸ شمارنده زوج، احمد و رضا هر کدام می توانند سه شمارنده را انتخاب کنند.

نتیجه :‌ عبارت هایی شبیه این عبارت، که مشخص کننده یک مجموعه معین و یکتا نباشد، مجموعه ای را مشخص نمی کند.

جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم ؛ معرفی مجموعه

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا