آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه

جواب صفحه ۳۷ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت آشنایی با اثبات در هندسه از فصل ۳ استدلال و اثبات در هندسه است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس صفحه ۳۸ ریاضی نهم

جواب صفحه ۳۷ ریاضی نهم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- به گفت‌وگوی زیر توجه کنید:
مهرداد: آیا در هر لوزی زاویه‌های روبه رو با هم برابر است؟
سعید: بله، من در یک کتاب هندسه دیدم که اثبات کرده بود در متوازی الاضلاع زاویه‌های روبه رو، با هم مساوی است و لوزی هم نوعی متوازی الاضلاع است.

جواب فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه

در این مسئله و اثبات آن، فرض، حکم و استدلال را در زیر کامل کنید:

فرض: شکل لوزی است.
حکم: زاویه‌های روبرو در لوزی با هم برابر است.

استدلال:

جواب فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه

۲- اولین اقدامی که برای اثبات انجام می‌دهیم، تشخیص فرض، حکم و واقعیت‌های مرتبط با آن مسئله است که از قبل آنها را می‌دانستیم. در مسئلهٔ زیر فرض، واقعیت‌های از قبل ثابت شده یا دانسته و حکم را به زبان ریاضی بنویسید و عبارت‌ها را کامل کنید:

فرض:            ABCD است.
حکم:            قطرهای مستطیل، مساوی است.

AC = BD :حکم

جواب فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه
جواب فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۳۵ و ۳۶ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا