آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی چهارم ؛ ضرب عدد در کسر

جواب صفحه ۳۸ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت فصل ضرب عدد در کسر از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۳۷ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۳۸ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- حاصل جمع کسرها را روی محور به دست آورید. سپس به کمک محورهای بالا، حاصل عبارت ها را بنویسید. توضیح دهید که اگر یک عدد در یک کسر ضرب شود، حاصل چگونه به دست می آید.

جواب فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی چهارم ؛ ضرب عدد در کسر

به کمک محورهای بالا، حاصل عبارت‌ها را بنویسید.توضیح دهید که اگر یک عدد در یک کسر ضرب شود، حاصل چگونه به دست می‌آید.

جواب فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی چهارم ؛ ضرب عدد در کسر

2- با توجّه به واحد نمایش داده شده، ضرب مورد نظر را مانند نمونه با شکل نشان دهید.

جواب فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی چهارم ؛ ضرب عدد در کسر

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۶ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۳۸ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا