آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه

جواب صفحه ۴۱ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت آشنایی با اثبات در هندسه از فصل ۳ استدلال و اثبات در هندسه است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب تمرین صفحه ۴۲ و ۴۳ ریاضی نهم

جواب صفحه ۴۱ ریاضی نهم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم خواهیم داشت:

مسئله: حمید، سعید و بهرام هر کدام مقداری پول دارند. مجموع پول‌های حمید و بهرام برابر ۵۰۰۰ تومان و مجموع پول‌های سعید و بهرام نیز برابر ۵۰۰۰ تومان است. به نظر شما پول حمید بیشتر است یا پول سعید؟ دلیل خود را توضیح دهید.

اگر پول حمید را با H نشان دهیم و پول سعید را با S نشان دهیم و همچنین پول بهرام را با B نشان دهیم، می‌توان استدلال کرد که پول حمید و سعید برابر است.

جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه

بین استدلالی که برای مسئلهٔ قبل و مسئلهٔ بعدی هست، چه شباهتی می‌بینید؟

فرض های هر دو مساله و روش استدلالی که برای حل آنها به کار رفته است، مشابه یکدیگر است.

مسئله: نشان دهید زاویه های متقابل به رأس با هم برابر‌ند.
فرض کنیم O۱ و O۳ مانند شکل زیر متقابل به رأس باشد، داریم:

جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه
جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه
جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم ؛ آشنایی با اثبات در هندسه

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس صفحه ۴۰ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۴۱ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا