آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم ؛ هم‌نهشتی مثلث‌ها

جواب صفحه ۴۴ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت هم نهشتی مثلث ها از فصل ۳ استدلال و اثبات در هندسه است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب فعالیت صفحه ۴۵ ریاضی نهم

جواب صفحه ۴۴ ریاضی نهم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- در شکل‌های زیر، دو مثلثِ داخل هر کادر با یکدیگر هم‌نهشت اند. اندازهٔ پاره خط‌ها و زاویه‌های مجهول را روی شکل مشخص کنید:

جواب فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم ؛ هم‌نهشتی مثلث‌ها
جواب فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم ؛ هم‌نهشتی مثلث‌ها

۲- در شکل زیر چهارمثلث رسم شده که دو به دو با یکدیگر هم‌نهشت اند. ابتدا مثلث‌های هم‌نهشت را مشخص کنید و سپس اندازه‌های مجهول را که با «؟» مشخص شده، تعیین نمایید (زاویه‌هایی که با یک حرف مشخص شده با هم مساوی است).

جواب فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم ؛ هم‌نهشتی مثلث‌ها
جواب فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم ؛ هم‌نهشتی مثلث‌ها

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۴۲ و ۴۳ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا