آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ؛ نسبت

جواب صفحه ۴۸ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت نسبت از فصل ۳ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۴۳ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۴۸ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- مستطیل رو به رو به ۸ قسمت مساوی تقسیم شده و ۳ قسمت از آن رنگ شده است. مانند نمونه، در جاهای خالی عددهای مناسب بنویسید.

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ؛ نسبت

۲- چند قسمت از مستطیل رو به رو را به دلخواه سبز رنگ کنید. اگر قسمت های رنگ شده نشان دهنده‌ی فضای سبز یک شهر باشند، نسبت فضای سبزی را که انتخاب کرده اید، به مساحت مستطیل به دست آورید.

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ؛ نسبت

۳- با توجه به شکل رو به رو عبارت های زیر را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ؛ نسبت

۴- یک خودرو ۴۰۰ کیلومتر را در ۵ ساعت طی می کند.

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ؛ نسبت

۵- در بسیاری از موضوعات، مانند استخراج معدن، میزان مصرف آب کشاورزی، میزان مصرف آب آشامیدنی، سلامت انسان ها و … نسبت دو مقدار اهمیت دارد. مثال های دیگری بزنید و درباره‌ی اندازه‌ی این نسبت ها در کلاس گفت و گو کنید.

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم ؛ نسبت

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۴۲ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۴۸ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا