آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی چهارم  ؛ ضرب دو عدد دو رقمی

جواب صفحه ۴۹ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت فصل ضرب دو عدد دو رقمی از فصل ۳ ضرب و تقسیم است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۴۸ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۴۹ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

یک کارخانه‌ی هواپیماسازی هر ماه ۱۶ هواپیمای بدون سرنشین تولید می کند. این کارخانه در یک سال چند تا از این هواپیماها می سازد؟ راه حل تعدادی از دانش آموزان در اینجا دیده می شود. توضیح دهید هر کدام برای به دست آوردن جواب چه کرده است. راه حل های ناقص را کامل کنید. آیا شما راه حل دیگری را پیشنهاد می کنید؟

جواب فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی چهارم  ؛ ضرب دو عدد دو رقمی
جواب فعالیت صفحه ۴۹ ریاضی چهارم  ؛ ضرب دو عدد دو رقمی

امیر ابتدا ۱۲ را به صورت گسترده نوشته و هر قسمت را در ۱۶ ضرب کرده است.
بهمن به کمک شکل عرض را باز کرده و مساحت هر دو قسمت را حساب کرده و با هم جمع کرده است.
آرش به کمک شکل، هم طول و هم عرض را باز کرده است. مساحت هر ۴ قسمت را حساب کرده و با هم جمع کرده است.
وحید ابتدا ۱۶ را به صورت گسترده نوشته و هر قسمت را در ۱۲ ضرب کرده است.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب حل مسئله صفحه ۴۶ و ۴۷ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۴۹ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا