آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

جواب صفحه ۵۵ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت تساوی کسرها از فصل ۳ عددهای کسری است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۵۴ ریاضی سوم

جواب صفحه ۵۵ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- پدر حسین و مهدی به هر کدام از آن‌ها یک مقدار مساوی پول داد. مهدی ۱/۲ پول خود و حسین ۱/۳ پولش را صدقه داد. با رسم شکل نشان دهید کدام یک بیشتر صدقه داده‌اند.

جواب فعالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

حالا بین دو کسر علامت < یا > قرار دهید.

اگر صورت دو کسر برابر شود، کدام کسر بزرگ‌تر می‌شود؟ توضیح دهید. کسری کوچکتر است که مخرج آن بزرگتر باشد، زیرا با کاهش مخرج، شکل به قسمت‌های بیشتری تقسیم می‌شود و قسمت‌ها کوچکتر هستند.

جواب فعالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

اگر مخرج دو کسر مساوی باشد، کسری بزرگ‌تر است که صورت آن بزرگتر باشد.

جواب کامل کن صفحه ۵۵ ریاضی سوم

عقربه‌ی بزرگ ساعت ۱۵ دقیقه حرکت کرده است. زاویه‌ی حرکت این عقربه را زاویه‌ی راست یا زاویه‌ی قائمه می‌گویند.
زاویه‌های یک مستطیل چه نوع زاویه‌ای هستند؟ زاویه راست یا همان زاویه قائمه
مستطیل چند زاویه دارد؟ ۴ زاویه

جواب فعالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم ؛ مقایسه‌ی کسرها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۵۳ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۵۵ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 15 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا