آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم ؛ درصد

جواب صفحه ۶۲ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت درصد از فصل ۳ نسبت، تناسب و درصد است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس صفحه ۶۱ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۶۲ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- مساحت یکی از استان های کشورمان حدود ۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع است. %۱۶ مساحت این استان جنگل و %۴۲ از آن زمین کشاورزی است.
الف) چند کیلومتر مربع از این استان، پوشش جنگلی دارد؟ ۸۰۰۰
ب) چند کیلومتر مربع از این استان زمین کشاورزی است؟۲۱۰۰۰

جواب فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم ؛ درصد

۲- پدر مریم ۵۰۰۰۰۰ ریال به او داد. مریم %۶۰ این پول را به یک موسسه‌ی خیریه بخشید، ۱۰۰۰۰۰ ریال آن را کتاب خرید و %۱۰ آن را در قلک خود پس انداز کرد. با توجه به زیر مسئله ها تعیین کنید مریم:
الف) چند ریال به موسسه‌ی خیریه داده است؟۳۰۰۰۰۰

جواب فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم ؛ درصد

ب) چند ریال در قلک خود پس انداز کرده است؟۵۰۰۰۰

جواب فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم ؛ درصد

پ) چند درصد از پول برایش باقی مانده است؟۱۰

جواب فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم ؛ درصد

۳- مدیر یک مدرسه ۱۶۰۰۰۰۰ ریال و مـدیر مدرسه‌ی دیگر ۲۷۰۰۰۰۰ ریال برای کتابخانه‌ی مدرسه‌ی خود کتاب خریدند. کتاب فروش برای آنها %۳۰ تخفیف درنظر گرفت. با توجه به زیر مسئله ها تعیین کنید:
– هریک از این دو مدیر چند ریال تخفیف گرفته است؟
– هریک از این دو مدیر چند ریال باید به کتاب فروش بدهد؟

جواب فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم ؛ درصد

۴- میدانیم که %۱۰ از نفت خام پس از تصفیه به بنزین تبدیل می شود. برای تولید ۲۰۰٬۰۰۰ لیتر بنزین مورد نیاز یک شهر، چند لیتر نفت خام باید تصفیه شود؟

جواب فعالیت صفحه ۶۲ ریاضی پنجم ؛ درصد

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۶۲ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا