آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم ؛ ضرب

جواب صفحه ۶۴ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت ضرب از فصل ۴ ضرب و تقسیم است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب روش های نمادین صفحه ۶۳ ریاضی سوم

جواب صفحه ۶۴ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- طاها برای جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) بسته‌های شکلات درست کرد. او در هر بسته ۴ شکلات گذاشت. یکی از همسایه‌ها ۳ بسته شکلات برداشت. چند شکلات به این خانواده رسیده است؟
طاها ابتدا برای این مسئله شکل کشید (شما هم شکل رسم کنید.)

سپس این عبارت را نوشت: ۳ دسته‌ی ۴تایی می‌شود ۱۲.

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم ؛ ضرب

خواهر بزرگ‌تر طاها، که معلّم ریاضی بود، به او گفت :«چرا از ضرب استفاده نکردی؟ می‌توانستی بنویسی  ۱۲=۴×۳ .»
حالا شما بگویید: اگر در هر بسته ۵ شکلات باشد، همسایه‌ی آن‌ها چند شکلات برداشته است؟ ۱۵=۵×۳
(شکل بکشید و عبارت ضرب بنویسید.) 

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم ؛ ضرب

جواب خلاق باش صفحه ۶۴ ریاضی سوم

در شکل‌های زیر دو نمونه آجرچینی را که از آن‌ها در ساختن دیوار استفاده می‌شود، مشاهده می‌کنید. با ۴ رنگ مختلف قسمتی از آجرها را در دسته‌های مساوی رنگ کنید. برای هر کدام یک ضرب بنویسید. (هر دسته را یک رنگ کنید تا ۴ دسته درست شود.)

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم ؛ ضرب
جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم ؛ ضرب

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب حل مسئله صفحه ۶۲ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعّالیت صفحه ۶۴ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا