آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی ششم ؛ مرکز تقارن و تقارن مرکزی

جواب صفحه۶۴ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت  مرکز تقارن و تقارن مرکزی از فصل ۴ تقارن و مختصات است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فرهنگ نوشتن و تمرین و معمّا و سرگرمی صفحه ۶۰ و ۶۱ ریاضی ششم

جواب صفحه ۶۴ ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- مانند نمونه، با یک کاغذ شفاف، هریک از شکل های زیر را نیم دور (١٨٠ درجه) حول (دور) نقطه‌ی داده شده بچرخانید و قرینه‌ی آنها را پیدا کنید.

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی ششم ؛ مرکز تقارن و تقارن مرکزی
جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی ششم ؛ مرکز تقارن و تقارن مرکزی

۲- فعالیت قبل را برای شکل های زیر انجام دهید.

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی ششم ؛ مرکز تقارن و تقارن مرکزی

۳- کدام تصویرهای زیر، یک شکل و قرینه‌ی آن نسبت به نقطه‌ی مشخص شده را نشان می دهند؟

جواب فعالیت صفحه ۶۴ ریاضی ششم ؛ مرکز تقارن و تقارن مرکزی

رنگ‌ها هم اندازه نیستند و نمی‌توانند قرینه هم باشند.

وقتی شکلی به اندازه‌ی ۱۸۰ حول نقطه‌ای بچرخد و روی خودش منطبق شود، می‌گوییم شکل تقارن مرکزی دارد.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۵۹ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۶۴ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا