آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی نهم ؛ نماد علمی

جواب صفحه ۶۵ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت نماد علمی از فصل ۴ توان و ریشه است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه 65 ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس صفحه ۶۶ ریاضی نهم

جواب صفحه ۶۵ ریاضی نهم

در پاسخ به فعالیت صفحه 65 ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- در جدول زیر تعدادی عدد داده شده و حاصل ضرب آنها در توان‌های ١٠ یا حاصل تقسیم آنها بر توان‌های ١٠ خواسته شده است. جاهای خالی را پر کنید و توضیح دهید که هنگام ضرب یا تقسیم، مکان ممیز چگونه تغییر می‌کند؟

جواب فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی نهم ؛ نماد علمی

در ضرب بر مضرب‌های ۱۰، مکان ممیز به تعداد صفرهای عدد مضرب ۱۰، به راست جابجا می‌شود.
در تقسیم بر مضرب‌های ۱۰، مکان ممیز به تعداد صفرهای عدد مضرب ۱۰، به چپ جابجا می‌شود.

۲- سرعت نور ۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ متر بر ثانیه است. فاصله‌ای که نور در ۱۰۰ ساعت می‌پیماید، چند متر است؟ راه حل این مسئله در ادامه داده شده است. توضیح دهید که پاسخ چگونه به دست آمده است.

سرعت  نور در مدت زمان ۳۶۰.۰۰۰ ثانیه ضرب می‌شود تا فاصله به دست آید.

فاصله‌ای که نور در ۱۰۰ ساعت می‌پیماید = ۳۶۰۰۰۰ × ۳۰۰۰۰۰۰۰۰

جواب فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی نهم ؛ نماد علمی

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس و تمرین صفحه ۶۳ و ۶۴ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا