آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی نهم ؛ ریشه گیری

جواب صفحه ۶۸ ریاضی نهم که مربوط به فعالیت ریشه گیری از فصل ۴ توان و ریشه میباشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه 68 ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس صفحه ۶۹ ریاضی نهم

جواب صفحه ۶۸ ریاضی نهم

در پاسخ به فعالیت صفحه 68 ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- حاصل هر یک از عبارت‌های زیر را مانند نمونه‌ها به دست آورید:

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی نهم ؛ ریشه گیری

مربع (توان دوم) عددهای ۳ و ۳- برابر ۹ است. اعداد ۳ و ۳- را ریشه های دوم عدد ۹ می نامند. همان گونه که در سال های گذشته دیده اید، ریشه های دوم ۹ را با ۹√ و ۹√- نمایش می دهند و داریم: ۳-=۹√- و ۳= ۹√.

۲- جاهای خالی را در جدول زیر کامل کنید:

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی نهم ؛ ریشه گیری

ریشه های دوم عدد ۴/۹، اعداد ۲/۳ و ۲/۳- هستند. ریشه‌های دوم ۷، عددهای ۷√ و ۷√- هستند. ریشه دوم صفر، همان صفر است و داریم ۰=۰√

۳- جاهای خالی را در جدول زیر کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی نهم ؛ ریشه گیری

مکعب (توان سوم) عدد ۲ برابر ۸ است؛ یعنی ۸=۲۳. ریشه سوم عدد ۸ عددی است که وقتی به توان ٣ برسد، برابر ٨ می‌شود؛ پس، ریشه سوم عدد ۸ برابر ۲ است و می نویسیم ۲=۸√۳. همچنین چون ۸-=۳(۲-) ریشه سوم عدد ۸- برابر ۲- است و می نویسیم ۲-=۸√۳؛ به عبارت دیگر با اینکه عد های منفی ریشه دوم ندارند، ولی ریشه سوم دارند. به کمک جدول قبل دیده می شود که ریشه سوم عدد ۶۴ برابر ۴ و ریشه سوم عدد ۸/۲۷- عدد ۲/۳- است.

۴- طرف دوم تساوی های زیر را بنویسید:

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی نهم ؛ ریشه گیری

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۶۷ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا