آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

جواب صفحه ۶۸ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت تقارن محوری از فصل ۴ تقارن و چند ضلعی ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فرهنگ نوشتن و تمرین و معما و سرگرمی صفحه ۶۴ و ۶۵ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۶۸ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۶۸ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- خانم جلالی از دانش آموزان خواسته بود قرینه‌ی نقطه‌ی «آ» نسبت به خط تقارن را پیدا کنند. دانش آموزان به روش های زیر قرینه‌ی نقطه‌ی «آ» را پیدا کردند، این دو روش را با یکدیگر مقایسه کنید.

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

۲- قرینه‌ی پاره خط «آ ب» نسبت به خط تقارن را پیدا کنید. توضیح دهید که چگونه این کار را انجام دادید.

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

۳- قرینه‌ی مثلث «آ ب پ» را نسبت به خط تقارن پیدا کنید.

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

۴- قرینه‌ی شکل های روبه رو را نسبت به خط تقارن پیدا کنید. برای راهنمایی شما، قرینه‌ی یک نقطه رسم شده است.

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

۵- قرینه‌ی هر شکل نسبت به خط تقارن آن رسم شده است. محل خط تقارن را پیدا کنید.

جواب فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی پنجم ؛ تقارن محوری

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۶۳ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۶۸ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 7 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا