آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۶۹ ریاضی چهارم؛تقسیم بر عددهای دو رقمی

جواب صفحه ۶۹ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت فصل تقسیم بر عددهای دو رقمی از فصل ۳ ضرب و تقسیم است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۶۹ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۶۸ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۶۹ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۶۹ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- می خواهیم ۶۷۵ صندلی را در ردیف های ۲۱ تایی بچینیم. چند ردیف صندلی می توان چید؟ قبل از انجام دادن تقسیم، بگویید خارج قسمت به طور تقریبی چند می شود؟

تقسیم را شروع می کنیم؛ پاسخ اولین مرحله ۳۰ می شود. حالا باقی مانده را که ۴۵ است، به ۲۱ تقسیم می کنیم و مراحل کار را به پایان می رسانیم. با توجه به آنچه خواندید، تقسیم رو به رو را انجام دهید.

ابتدا پاسخ تقریبی را به دست می آوریم و با توجه به آن، تقسیم را ادامه میدهیم. با توجه به اینکه ۹۲۰ از مقسوم بزرگتر است، نتیجه می گیریم که عدد ۴۰ برای پاسخ تقسیم، مناسب نیست. بنابراین به جای آن عدد ۳۰ را می نویسیم و تقسیم را ادامه میدهیم.

جواب فعالیت صفحه ۶۹ ریاضی چهارم؛تقسیم بر عددهای دو رقمی

۲- با توجه به مراحل تقسیم بالا، تقسیم رو به رو را انجام دهید.
ابتدا پاسخ تقریبی را به دست آورید.
برای مرحله‌ی دوم نیز ابتدا پاسخ تقریبی را پیدا کنید.
برای مرحله‌ی آخر نیز می توانید ابتدا پاسخ تقریبی را به دست آورید.

جواب فعالیت صفحه ۶۹ ریاضی چهارم؛تقسیم بر عددهای دو رقمی

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب تمرین صفحه ۶۷ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۶۹ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا