آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم ؛ خاصیت های ضرب

جواب صفحه ۷۰ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت خاصیت های ضرب از فصل ۴ ضرب و تقسیم است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۶۹ ریاضی سوم

جواب صفحه ۷۰ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- در زیر جدول ضرب دو عدد یک رقمی را می‌بینید. این جدول به ۴ بخش تقسیم شده است. می‌خواهیم آهسته آهسته جدول را پر کنیم. ابتدا به کمک تمرین صفحه‌ی ۶۹ بخش ۱ را کامل کنید.

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم

۲- با نوشتن حاصل ضرب، درست بودن تساوی‌های زیر را بررسی کنید.

جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم
ادامه جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم

۳- با توجه به بخش ۱ جدول می‌دانیم ۲۵=۵×۵ و ۱۰=۵×۲ با کامل کردن جاهای خالی حاصل ۵×۷ را پیدا کنید.

جواب سوال ۳ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم

به همین ترتیب بخش ۲ جدول بالا را با توجه به بخش ۱ و مانند نمونه‌ی زیر کامل کنید.

ادامه جواب سوال ۳ فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۶۸ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا