آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی سوم ؛ خط، نیم خط و پاره خط

جواب صفحه ۸۲ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت خط، نیم خط و پاره خط از فصل ۵ محیط و مساحت است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه ۸۲ ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب زیر مسئله صفحه ۸۱ ریاضی سوم

جواب صفحه ۸۲ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- خطّ راست زیر را با دو حرف نام‌گذاری کنید.
روی خطّ راست زیر نقطه‌ای به نام «م» بگذارید.
با گذاشتن این نقطه دو نیم خط زیر به وجود می‌آید.
آن‌ها را هم نام‌گذاری کنید.
علامت پیکان چه چیزی را نشان می‌دهد؟ توضیح دهید. نشان می‌دهد که خط یا نیم خط در جهت پیکان بدون محدودیت ادامه دارد.

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی سوم ؛ خط، نیم خط و پاره خط

آیا می‌توان یک خطّ راست را اندازه‌گیری کرد؟ چرا؟ خیر ، خط راست را ما نمی توانیم اندازه گیری کنیم زیرا ادامه دارد ( امتداد دارد).

۲- خطّ راست «م‌ ن» را با خط‌کش بکشید. روی آن دو نقطه‌ی «س» و «د» را انتخاب کنید. پاره خطّ «س د» را با خط‌کش اندازه بگیرید و پاره خطّی به همان اندازه رسم کنید. چرا در دو سرِ پاره خط نقطه می‌گذاریم؟ تا از دو طرف آن را محدود کنیم و بتوانیم طول آن را اندازه بگیریم.

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی سوم ؛ خط، نیم خط و پاره خط

جواب کشف کن صفحه ۸۲ ریاضی سوم

به کمک خط کش و مانند مثال، در دور تا دور نقطه‌ی «م» نقطه‌هایی پیدا کنید که با نقطه‌ی «م» دو سانتی‌متر فاصله داشته باشند. 
چند نقطه می‌توان پیدا کرد؟ بی‌شمار یا خیلی زیاد
اگر این نقطه‌ها خیلی به هم نزدیک شوند، چه شکلی درست می‌شود؟ دایره
در این صورت نقطه «م» چه نقطه‌ای است؟ مرکز

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی سوم ؛ خط، نیم خط و پاره خط

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب حل مسئله صفحه ۸۰ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا