آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زاویه

جواب صفحه۸۲ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت اندازه‌گیری زاویه از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۱ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۸۲ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- رضا برای راحت تر شدن مقایسه‌ی زاویه ها نیم دایره‌ی خود را تقسیم بندی کرد. او با ۳ بار تا کردن، نیم دایره‌ی خود را به ۸ قسمت مساوی تقسیم کرد. شما هم همین کار را انجام دهید.

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زاویه

۲- در حالت های زیر اندازه‌ی زاویه های مشخص شده را با نیم دایره‌ی رضا بیان کنید.

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زاویه

۳- رضا برای اندازه گیری زاویه ای، روی نیم دایره اش علامت گذاشته است. او چگونه می تواند دقت کار خود را بیشتر کند؟

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زاویه

۴- محمود نیم دایره‌ی خود را ۴ بار تا کرده است. نیم دایره‌ی او به چند قسمت مساوی تقسیم شده است؟ چرا نیم دایره‌ی محمود دقیق تر از نیم دایره‌ی رضاست؟
زیرا تعداد تقسیم بندی های نیم دایره بیشتر و اندازه‌ی قسمت ها کوچک تر شده است.

۵- به نظر شما، یک نیم دایره را به چند قسمت مساوی تقسیم کنیم تا بتوانیم زاویه ها را دقیق تر مقایسه و اندازه گیری کنیم؟
اگر نیم دایره خود را به ۱۸۰ قسمت مساوی تقسیم کنیم، اندازه گیری زاویه ها دقیق تر خواهد شد. زیرا نیم دایره یک زاویه نیم صفحه یا ۱۸۰ درجه است.

نقاله وسیله ای است که زاویه ها را اندازه گیری می کند. نیم دایره‌ی نقاله به ۱۸۰ قسمت مساوی تقسیم شده است. به هر کدام از این قسمت های کوچک (یعنی ۱/۱۸۰ نیم دایره) یک درجه می گویند. ده درجه را به صورت ۱۰ می نویسیم.

با توجه به شکل رو به رو، یک زاویه‌ی راست چند درجه است؟ ۹۰ درجه

جواب فعالیت صفحه ۸۲ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زاویه

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۸۲ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا