آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۸۴ و ۸۵ ریاضی هشتم ؛ رابطه فیثاغورس

جواب صفحه ۸۴ و ۸۵ ریاضی هشتم که مربوط به فعالیت رابطه فیثاغورس از فصل ۶ مثلث می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 84 و 85 ریاضی هشتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۸۶ ریاضی هشتم

جواب صفحه ۸۴ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 84 ریاضی هشتم خواهیم داشت:

۱- روی هر ضلع مثلث‌های قائم‌الزاویهٔ زیر یک مربع رسم کرده‌ایم. با شمارش مربع‌های شطرنجی، مساحت هر کدام از مربع‌های ساخته شده را به دست آورید و جدول را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۸۴ و ۸۵ ریاضی هشتم ؛ رابطه فیثاغورس
جواب فعالیت صفحه ۸۴ و ۸۵ ریاضی هشتم ؛ رابطه فیثاغورس

چه ارتباطی بین عددهای هر سطر می‌بینید؟

جواب فعالیت صفحه ۸۴ و ۸۵ ریاضی هشتم ؛ رابطه فیثاغورس

ادامه جواب صفحه ۸۵ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 85 ریاضی هشتم خواهیم داشت:

۲- به هر یک از شکل‌های زیر با دقت نگاه کنید. در هر شکل، روشی برای نمایش دادن رابطهٔ میان مساحت مربع‌های تشکیل شده روی ضلع‌های مثلث قائم‌الزاویه آمده است.

شما هم روی کاغذ، یک مثلث قائم‌الزاویه رسم کنید و روی هر ضلع آن مربعی تشکیل دهید؛ سپس با استفاده از یکی از این روش‌ها مربع‌های ساخته شده روی دو ضلع کوچک آن را طوری به قطعه‌های کاغذی تقسیم کنید که بتوان با این قطعه‌ها مربع روی وتر را کاملاً پوشاند.

جواب فعالیت صفحه ۸۴ و ۸۵ ریاضی هشتم ؛ رابطه فیثاغورس

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هشتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

حتماً در حین حل مسائل ریاضی، قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود داشته باشید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ از جمله روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین های ترکیبی صفحه ۸۲ ریاضی هشتم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۸۴ و ۸۵ ریاضی هشتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا