آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی سوم ؛ محیط

جواب صفحه ۸۵ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت محیط از فصل ۵ محیط و مساحت است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 85 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۸۴ ریاضی سوم

جواب صفحه ۸۵ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- دور شکل های زیر را با مداد رنگی، رنگ کنید.

جواب فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی سوم ؛ محیط

۲- رنگ کردن دور هر شکل را از نقطه‌ی مشخّص شده شروع کنید و مانند نمونه بنویسید که آن شکل از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است. این کار را ادامه دهید تا دوباره به نقطه‌ی شروع برسید.

جواب فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی سوم ؛ محیط

۳- اندازه‌ی دور هر شکل را محیط آن شکل می‌گویند. با خط‌کش ضلع‌ها (پاره خط‌ها) را اندازه بگیرید و محیط هر شکل را با نوشتن یک جمع پیدا کنید.

جواب فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی سوم ؛ محیط

۴- با توجّه به اندازه‌های نوشته شده، طول پاره خطّ قرمز را پیدا کنید.

جواب فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی سوم ؛ محیط

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۸۳ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا