آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

جواب صفحه ۸۸ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت اندازه‌ی سطح از فصل ۵ محیط و مساحت است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 88 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۸۷ ریاضی سوم

جواب صفحه ۸۸ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه 88 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- به سطح نیمکت خود دست بکشید.
به سطح کتاب ریاضی‌تان دست بکشید.
سطح میز زیر را رنگ کنید.

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

۲- اندازه‌ٔی سطح کدام مربّع بیشتر است؟ آن را رنگ کنید. به کمک کاغذ شفّاف، اندازه‌ی این دو سطح را مقایسه کنید. می‌بینیم که سطح مربع سمت راست بیشتر است.

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

۳- دو شکل زیر را روی کاغذ شفّاف بکشید و دور آن‌ها را با قیچی ببرید. سپس شکل سمت راست را تکّه تکّه کنید و روی شکل سمت چپ قرار دهید. آیا شکل سمت چپ را به طور کامل می‌پوشاند؟ بله
اندازه‌ی سطح کدام شکل بزرگ‌تر است؟ سمت راست. چرا؟ ‌ چون وقتی شکل سمت چپ را تکه تکه می‌کنیم و روی شکل سمت راست قرار می‌دهیم به اندازه قسمت سفید رنگ اضافه می‌آید.

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

۴- محمود می‌خواست برای حفاظت از گل‌های باغچه ی خود نایلون بخرد. او برای اندازه گرفتن مقدار نایلون موردنیاز، از واحدهای مختلف استفاده کرد. شما به او کمک کنید که با واحدهای موردنظرش اندازه‌ی سطح باغچه را پیدا کند. از هر کدام از شکل‌های زیر ده عدد روی کاغذ شفّاف بکشید و دور آن‌ها را ببرید.

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

سطح سه مستطیل زیر را با کنار هم قراردادن شکل موردنظر بپوشانید.
تعداد شکل‌هایی را که برای پوشاندن مستطیل‌ها به کار برده‌اید، بنویسید.
کار پوشاندن سطح مستطیل با کدام یک از شکل‌ها ساده‌تر بود؟ مربع

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۸۶ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا