آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زمان

جواب صفحه۸۸ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت اندازه‌گیری زمان از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه۸۸ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۷ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۸۸ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- ۱۸۰ ثانیه چند دقیقه است؟ ۲ دقیقه چند ثانیه است؟
هر دقیقه ۶۰ ثانیه است، پس ۳=۶۰÷۱۸۰ بنابراین ۱۸۰ ثانیه، برابر ۳ دقیقه است.

۲- چشم های خود را ببندید. معلم با گفتن کلمه‌ی «شروع» برای شما یک دقیقه وقت می گیرد. هر وقت احساس کردید که یک دقیقه شده است، دست خود را بالا بیاورید. چند نفر از شما توانستید یک دقیقه را درست احساس کنید و حدس بزنید؟ همین کار را با ۱۰ ثانیه و ۳۰ ثانیه انجام دهید.
این کار بسیار مشکلی است و تقریبا هیچ کس موفق به حدس زدن زمان نشد. سه چهار نفرمان توانستیم زمان ۱۰ ثانیه و ۳۰ ثانیه را حدس بزنیم.

۳- با شمردن عددهای ۱۰۰۱ ، ۱۰۰۲ ،۱۰۰۳ ،۱۰۰۴ ، … می توانید تصور خوبی از ثانیه برای خود درست کنید. حالا فعالیت قبل را دوباره انجام دهید. آیا این بار حدس زدن یک دقیقه برای شما راحت تر بود؟
بله، ایندفعه حدس های خیلی بهتری زدیم.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۸۶ ریاضی چهارم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۸۸ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا