آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی ششم ؛ طول و سطح

جواب صفحه ۹۰ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت طول و سطح از فصل ۵ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۹ ریاضی ششم

جواب صفحه ۹۰ ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- الف) کف دست خود را روی مربع های زیر بگذارید و دور آن را خط بکشید. مساحت کف دست شما تقریبا …۵۶… سانتی متر مربع است. (مساحت کف دست از طریق ضرب کردن طول کف دست در عرض کف دست به دست می آید)

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی ششم ؛ طول و سطح

ب) به کمک سطح دست خود، دو چیز مثال بزنید که مساحت آن بین ۲ تا ۶ دسی متر مربع باشد.
جامدادی که تقریبا ۲ دسی متر مربع است.
کتاب ریاضی ششم که تقریبا ۵.۴ دسی متر مربع است.

پ) سطح مستطیلی به مساحت ۱۲ سانتی متر مربع از مربع های بالا را رنگ کنید.
سانتی متر …۲… = عرض مستطیل
سانتی متر …۶… = طول مستطیل
این مستطیل سطح چه چیز واقعی می تواند باشد؟ یک پاکن یا تراش بزرگ

۲- کف کلاس یک مربع بکشید که هر ضلع آن ۱۰ دسی متر یا ۱ متر باشد. داخل این مربع بایستید. چند نفر جا شدید؟
تقریبا و با فاصله کم از همدیگر ۱۰ نفر جا شدیم.

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی ششم ؛ طول و سطح

۳- در تصویر رو به رو مساحت کف کلاس چند متر مربع است؟ با یک عدد مخلوط بیان کنید.برای دقیق تر شدن اندازه‌ی سطح پیشنهاد می کنید از چه واحدی استفاده کنیم؟۱- دسی متر مربع
۲- سانتی متر مربع
۳- میلی متر مربع

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی ششم ؛ طول و سطح

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۹۰ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا