آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

جواب صفحه ۹۰ ریاضی چهارم که مربوط به فعالیت اندازه‌گیری طول از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۹ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۹۰ ریاضی چهارم

در پاسخ به فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- دو دانش آموز می خواستند ارتفاع در ورودی کلاس را اندازه بگیرند. آنها دو خط کش یک متری داشتند. همانطور که در تصویر می بینید، آنها برای مشکل خود یک راه حل پیدا کرده اند. در زیر، خط کش های این دو دانش آموز رسم شده است. با توجه به شکل، جاهای خالی را پر کنید تا ارتفاع در معلوم شود.

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

۲- راه حل دو دانش آموز در زیر نوشته شده است. توضیح دهید که هر کدام چگونه این جواب را پیدا کرده است. راه حل شما شبیه کدام دانش آموز بود؟

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول
جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

۳- در شکل روبه رو طول پاره خط (ب ن) را پیدا کنید. ضلع های «ب س» و «ن م» با هم برابرند.

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی چهارم ؛ اندازه گیری طول

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۹۰ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا