آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی سوم ؛ واحد اندازه گیری سطح

جواب صفحه ۹۱ ریاضی سوم که مربوط به فعالیت واحد اندازه گیری سطح از فصل ۵ محیط و مساحت است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعّالیت صفحه 91 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۹۰ ریاضی سوم

جواب صفحه ۹۱ ریاضی سوم

در پاسخ به فعالیت صفحه 91 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- با توجّه به شکل مربّع و واحد مشخّص شده، مساحت مربّع را زیر آن بنویسید.
چرا مساحت مربّع (اندازه‌ی سطح) سه مقدار متفاوت است؟ چون ما با سه واحد اندازه گیری مختلف ، آن ها را اندازه گیری کرده ایم.

جواب فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی سوم ؛ واحد اندازه گیری سطح

۲- با توجّه به شکل و واحد داده شده، مشخّص کنید که مساحت شکل بین کدام دو عدد قرار می‌گیرد.

جواب فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی سوم ؛ واحد اندازه گیری سطح

۳- شکل زیر را روی کاغذ شفّاف بکشید. دور آن را قیچی کنید و آن را هر بار روی یکی از دو سطح شطرنجی زیر قراردهید.
– با شمردن مربّع‌های واحد، مساحت شکل را بین دو عدد بنویسید.
– شمردن کدام واحد راحت‌تر است؟ شمردن واحدهای سمت چپ راحت تر است ؛ زیرا واحدهای آن بزرگ تر است و وسیع تر می توان آن ها را شمرد.
– کدام واحد عدد دقیق‌تری به شما می‌دهد؟ واحدهای شکل شمت راست زیرا مساحت شکل را دقیق تر مشخص میکند ، چون هر چه واحدها کوچک تر باشند، فضاهای خالی کمتری باقی می ماند و در نتیجه مساحت دقیق تری بدست می آید

جواب فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی سوم ؛ واحد اندازه گیری سطح

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کار در کلاس صفحه ۸۹ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۹۱ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هجده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا