آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی هفتم ؛ پاره خط جهت دار

جواب صفحه ۹۸ ریاضی هفتم که مربوط به فعالیت پاره خط جهت دار از فصل ۸ بردار و مختصات می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ فعّالیت صفحه 98 ریاضی هفتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین های ترکیبی صفحه ۹۶ ریاضی هفتم

جواب صفحه ۹۸ ریاضی هفتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 98 ریاضی هفتم خواهیم داشت:

۱- یک دانش آموز در حیاط مدرسه ایستاده است. در صفحهٔ روبه رو این دانش آموز را با یک نقطه نشان داده‌ایم. او در حیاط مدرسه در چند مسیر مختلف می‌تواند حرکت کند؟ آنها را نشان دهید. جواب: بی‌شمار

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی هفتم ؛ پاره خط جهت دار

از بین مسیرها یک مسیر افقی را انتخاب کنید. اکنون این دانش آموز در چند جهت می‌تواند حرکت کند؟ دو جهت

روی آن مسیر (راستا) جهت‌ها را با پیکانه نشان دهید. برای حرکت این دانش آموز یک جهت، انتخاب کنید.

اگر هر قدم حرکت آن دانش آموز را با پاره خطی به طول جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی هفتم ؛ پاره خط جهت دار نمایش دهیم، روی شکل 3 قدم حرکت را در جهتی که انتخاب کردید، نشان دهید.

۲- شخصی در حال حرکت دادن یک جعبه روی زمین است.
راستا یا مسیری که شخص به جسم نیرو وارد می‌کند، روی شکل مشخص شده است. اگر اندازهٔ نیرویی را که شخص به جعبه وارد کرده است با پاره خطی به طول یک سانتی متر نشان دهیم، روی راستای بالا مقدار نیرو و جهت آن را نشان دهید.
۲/۵ واحد در راستای افقی به چپ

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی هفتم ؛ پاره خط جهت دار

در شکل مقابل همان شخص 2 برابر، نیرو به جسم وارد کرده است.

راستا، اندازه و جهت نیرو را روی شکل مانند بالا نشان دهید. ۲ واحد در راستای افقی به راست

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی هفتم ؛ پاره خط جهت دار

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هفتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

شما بایستی همواره قلم و کاغذ را در کنار خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله ریاضی است.

پاسخ صفحه بعد : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی هفتم

در این بخش، مروری بر جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی هفتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


🔥 پربازدیدترین مطالب روز

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    19 − 15 =

    نوشته های مشابه

    دکمه بازگشت به بالا