آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

جواب صفحه ۹۸ ریاضی پنجم که مربوط به جواب فعالیت ضرب عددهای اعشاری از فصل ۵ عددهای اعشاری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۹۷ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۹۸ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۹۸  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- قورباغه ای در هر بار پرش، ۰/۷ متر می پرد. با ۵ بار پرش، چند متر جلو می رود؟ به کمک محور و با پرکردن جاهای خالی، پاسخ را پیدا کنید.

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

۲- اگر آقای ناصری هر روز به جای استفاده از خودرو شخصی اش با مترو به محل کار خود رفت و آمد کند، روزی ۰/۲۵ لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی می کند. او پنجشنبه ها و جمعه ها سرکار نمی رود. در پنج روز کاری چند لیتر بنزین کمتر مصرف می کند؟ مانند نمونه ۰/۲۵ ها را با رنگ های مختلف روی شکل رنگ کنید و جاهای خالی را پر کنید. پنج تا ۰/۲۵ لیتر چند لیتر است؟

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

۳- جرم بطری شیشه ای خالی ۰/۱۸۴ کیلوگرم است. جرم چهار بطری شیشه ای خالی چند کیلوگرم است؟

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

به ضرب‌های بالا دقّت کنید. بین تعداد رقم‌های اعشاری عامل‌های ضرب و تعداد رقم‌های اعشاری حاصل ضرب، چه ارتباطی وجود دارد؟
تعداد رقم‌های اعشار در حاصل ضرب برابر با جمع تعداد رقم‌های اعشاری عامل‌های ضرب است.

۴- مانند نمونه، ابتدا عامل های ضرب را به کسر تبدیل کنید و حاصل ضرب را به دست آورید. سپس، حاصل را به عددهای اعشاری تبدیل و جدول را کامل کنید.

جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم ؛ ضرب عددهای اعشاری

بین تعداد رقم های اعشاری عامل های ضرب و تعداد رقم های اعشاری حاصل ضرب، چه ارتباطی وجود دارد؟ با هم مساوی هستند.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۹۶ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۹۸ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا