آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

جواب صفحه ۱۲ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت و کاردرکلاس معرفی جمع و تفریق عددهای مرکب از فصل ۱ عدد نویسی و الگو ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۲ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۲ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- جرم یک هندوانه ۵ کیلوگرم و ۵۰۰ گرم است. جرم یک هندوانه‌ی دیگر ۴ کیلوگرم و ۷۰۰ گرم است. جرم این دو هندوانه روی هم چقدر می شود؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۲- مادر زهرا می خواهد برای او چادر و مقنعه بدوزد. اگر ۴ متر و ۸۰ سانتی متر پارچه برای چادر و ۵۰ سانتی متر برای مقنعه مورد نیاز باشد، مادر زهرا چند متر پارچه باید بخرد؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۱۲ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- زهرا روز ۲۷ مهر ۱۳۸۴ به دنیا آمد. ۸ سال و ۳ ماه و ۶ روز بعد، در مدرسه برای او و هم کلاسی هایش جشن تکلیف گرفتند. زمان جشن تکلیف زهرا را پیدا کنید. این جمع چگونه انجام شده است؟ توضیح دهید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۲ ریاضی پنجم ؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۲- در کشور ما فاصله‌ی دو خط راه آهن ۱۳۴۵ میلی متر است.

این فاصله یعنی …۱… متر و …۳۴… سانتی متر و …۵… میلی متر.

۳- در مسئله های این صفحه، نمونه های دیگری از عددهای مرکب را مشاهده کردید. مثال دیگری از عددهای مرکب را پیدا کنید و بنویسید.

مثلاً حجم یک ظرف برابر 2 لیتر و 45 سی سی است.

 مثلا ۲۳۴۵ کیلوگرم = ۲ تن و ۳۴۵ گرم

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه۱۲ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا