آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم ؛ الگوها

جواب صفحه ۱۶ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت و کاردرکلاس معرفی الگوها از فصل ۱ عدد نویسی و الگو ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۵ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۶ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا می کنند. شکل های بعدی را رسم کنید و الگوی عددی آنها را ادامه دهید. اگر شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا کنند، شکل بیستم با ۲۱۰ دایره درست می شود. شکل بیست و یکم با چند دایره درست می شود؟ چرا؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم ؛ الگوها

۲- شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا می کنند. شکل بعدی را رسم کنید و الگوی عددی آن را ادامه دهید. اگر شکل ها به همین ترتیب ادامه پیدا کنند، شکل دهم با چند دایره ساخته می شود؟ چرا؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم ؛ الگوها

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

تعداد مثلث های کوچک و هم اندازه‌ی الگو را به دست آورید و جدول زیر را کامل کنید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۶ ریاضی پنجم ؛ الگوها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۱۴ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۶ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا