آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم؛ ضرب کسرها

جواب صفحه ۳۴ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت و کاردرکلاس ضرب کسرها از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۳ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۳۴ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۳۴ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۲/۳ گرده افشانی گیاهان را حشرات انجام می دهند. ۴/۵ گرده افشانی که حشرات انجام می دهند، توسط زنبورها صورت می گیرد. چه کسری از گرده افشانی را زنبورها انجام می دهند؟ شکل های زیر راه حل مسئله را نشان می دهند. راه حل را توضیح دهید. با توجه به فعالیت بالا، حاصل ضرب دو کسر چگونه به دست می آید؟ توضیح دهید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم؛ ضرب کسرها
جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم؛ ضرب کسرها

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- هر شکل را به ضرب مناسب آن وصل کنید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم؛ ضرب کسرها

۲- حاصل ضرب کسرهای زیر را به دست آورید. با توجه به ضرب های بالا، در ضرب دو کسر اگر کسرها جا به جا شوند، حاصل چه تغییری می کند؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم؛ ضرب کسرها

۳- فاصله‌ی خانه‌ی رضا تا مدرسه ۳/۴ کیلومتر است. فاصله‌ی خانه‌ی امیر تا مدرسه ۱/۳ این فاصله است. فاصله‌ی خانه‌ی امیر تا مدرسه چه کسری از یک کیلومتر است؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم؛ ضرب کسرها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۲ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۳۴ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا