آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی پنجم ؛ تقسیم کسرها

جواب صفحه ۳۷ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت و کاردرکلاس تقسیم کسرها از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۶ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۳۷ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۳۷ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- ۱/۳ زمینی را به آموزش و پرورش اهدا کرده اند تا در آن دو سالن ورزشی بسازند. قرار است مساحت این دو سالن یکسان باشد. به هر سالن چه کسری از زمین می رسد؟ ورشی را که دو دانش آموز برای حل این مسئله به کار برده اند، به دقت مطالعه کنید و توضیح دهید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی پنجم ؛ تقسیم کسرها

۲- ۱/۴ متر از یک کاغذ رنگی را به ۳ قسمت مساوی برش می زنیم. هر قسمت چه کسری از یک متر می شود؟ به کمک شکل، راه حل را توضیح دهید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی پنجم ؛ تقسیم کسرها

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- ۲/۵ یک کیک را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کرده ایم. هر یک از این قسمت ها چه کسری از کیک است؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی پنجم ؛ تقسیم کسرها

۲- مانند نمونه، هر تقسیم را به ضرب تبدیل کنید و حاصل آن را نیز به دست آورید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی پنجم ؛ تقسیم کسرها

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۳۵ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۳۷ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا