آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۸ ریاضی ششم؛ محاسبات با کسر

جواب صفحه ۳۸ ریاضی ششم که مربوط به فعالیت و کاردرکلاس محاسبات با کسر از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۸ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۷ ریاضی ششم

جواب صفحه ۳۸ ریاضی ششم

در پاسخ فعالیت صفحه ۳۸ ریاضی ششم خواهیم داشت:

راحله با نصف پول خود یک کتاب خرید و با ۳/۴ باقیمانده‌ی پولش یک دفتر خرید. اگر پس از خرید کتاب و دفتر ۱۲۰۰ تومان برای راحله باقی مانده باشد، پول راحله چقدر بوده است؟ راه حل را کامل کنید و آن را توضیح دهید. با توجه به شکل کافی است که حاصل ضرب ۱۲۰۰ × ⬛ را پیدا کنیم. آیا روش دیگری برای حل مسئله‌ی بالا می دانید؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۸ ریاضی ششم؛ محاسبات با کسر

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۳۸ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- کشاورزی نیمی از زمین خود را گندم کاشت. او نیم دیگر را سه قسمت کرد و در یک قسمت آن جو و در یک قسمت دیگر یونجه کاشت. سپس قسمت سوم را هم نصف کرد و در یک قسمت آن سبزیجات کاشت. او چه کسری از زمین خود را سبزیجات کاشته است؟ از شکل استفاده کنید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۸ ریاضی ششم؛ محاسبات با کسر

۲- ۳/۴ دانش آموزان یک کلاس در مسابقات دهه‌ی فجر شرکت کردند. ۱/۳ این تعداد در مسابقه‌ی عکاسی راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند. اگر تعداد کسانی که در مسابقه‌ی عکاسی شرکت کردند ٨ نفر باشد این کلاس چند دانش آموز دارد؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۸ ریاضی ششم؛ محاسبات با کسر

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۶ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۳۸ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا