آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی پنجم ؛ نسبت های مساوی

جواب صفحه ۵۲ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت و کاردرکلاس نسبت‌های مساوی از فصل ۳ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۵۰ و ۵۱ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۵۲ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۵۲ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- در نصف لیوان و نصف پارچ رو به رو شربت می ریزیم. در نصف دیگر هرکدام آب می ریزیم.

الف) آیا نسبت شربت به گنجایش کل لیوان با نسبت شربت به گنجایش کل پارچ برابر است؟
بله، هر دو نصف یا ۱/۲ هستند.

ب) آیا مقدار شربت در لیوان با مقدار شربت در پارچ برابر است؟
خیر.

پ) شربت لیوان شیرین تر است یا شربتی که در پارچ است؟ چرا؟
هیچکدام، زیرا در هر دو ظرف نصف آن آب و نصف دیگر شربت می باشد و یا به عبارت دیگر نسبت آب و شربت در هر دو ظرف یکسان می باشد.

۲- در هریک از شکل های (الف) و (ب) نسبت مساحت قسمت رنگ شده را به مساحت کل شکل تعیین کنید. آیا هر دو شکل به یک نسبت رنگ شده اند؟

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی پنجم ؛ نسبت های مساوی

بله، هر دو شکل به یک نسبت رنگ شده اند.

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

در جدول زیر، تعداد دانش آموزان علاقه مند به چند رشته‌ی ورزشی در دو مدرسه‌ی شهید بابایی و شهید کشوری را می بینید. با توجه به این جدول:

الف) نسبت های مربوط به علاقه مندان هر رشته‌ی ورزشی در دو مدرسه را مانند نمونه به دست آورید و تا حد امکان ساده کنید.
ب) در صورتی که نسبت های مساوی وجود دارند، تساوی مربوط به آنها را بنویسید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۵۲ ریاضی پنجم ؛ نسبت های مساوی

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۵۲ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا