آموزش و سرگرمی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۷۳ ریاضی پنجم ؛ تقارن مرکزی

جواب صفحه ۷۳ ریاضی پنجم که مربوط به فعالیت و کاردرکلاس تقارن مرکزی از فصل ۴ تقارن و چند ضلعی ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۷۳ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۷۳ ریاضی پنجم

در پاسخ فعالیت صفحه ۷۳ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱‍- چرخ فلک حول (دور) مرکز خود می چرخد. برای چرخش چند مثال دیگر بزنید.

دستگیره در، ویلچر ، دوچرخه ، چرخ اتومبیل ، فرمان اتومبیل موقع چرخش ، تسمه کولر آبی روشن ، پنکه سقفی

۲- در هر ردیف، یک کاغذ شفاف روی شکل سمت چپ گذاشتیم و تصویر آن شکل را روی کاغذ شفاف کشیدیم. سپس، نوک مداد را روی نقطه‌ی «آ» قرار دادیم و کاغذ شفاف را نیم دور چرخاندیم. به شکل های زیر نگاه کنید. هر شکل چه شباهتی با تصویر آن دارد؟

هم‌اندازه هستند. همان شکل هست فقط ممکن است جهت آن عوض شده باشد. محیط و مساحت شکل تغییر نمی‌کند.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۷۳ ریاضی پنجم ؛ تقارن مرکزی

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۷۳ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

مشخص کنید کدام تصویرها یک شکل و قرینه‌ی آن نسبت به نقطه‌ی مشخص شده را نشان می دهند. برای این کار از کاغذ شفاف استفاده کنید.

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۷۳ ریاضی پنجم ؛ تقارن مرکزی

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :پاسخ فعالیت و کار در کلاس صفحه ۷۰ و۷۱ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۷۳ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا