آموزش و سرگرمی

جواب قدم های حل مسئله صفحه ۴۹ ریاضی نهم ؛ حل مسئله در هندسه

جواب صفحه ۴۹ ریاضی نهم که مربوط به قدم های حل مسئله حل مسئله در هندسه از فصل ۳ استدلال و اثبات در هندسه است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ قدم های حل مسئله صفحه ۴۹ ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب فعالیت صفحه ۵۰ ریاضی نهم

جواب صفحه ۴۹ ریاضی نهم

در پاسخ به قدم های حل مسئله صفحه ۴۹ ریاضی نهم خواهیم داشت:

۱- صورت مسئله را به دقت بخوانید و مفاهیم تشکیل دهندهٔ آن را بشناسید. در این مسئله با مفاهیمی همچون خط، پاره خط و فاصلهٔ نقطه تا خط سرو کار داریم. آیا با آنها آشنایی دارید؟ بله آشنایی کامل دارم

۲- اگر مسئله فاقد شکل است، با توجه به صورت مسئله، یک شکل مناسب برای آن رسم کنید. در اینجا شکل این مسئله را با توجه به طرح بالا رسم کنید.

جواب قدم های حل مسئله صفحه ۴۹ ریاضی نهم ؛ حل مسئله در هندسه

۳- داده‌های مسئله (فرض) و خواسته‌های آن (حکم) را تشخیص دهید و در یک جدول بنویسید. در اینجا فرض‌های اصلی این است که M وسط AB است؛ یعنی MA=MB است و AH و ′BH بر d عمودند و حکم این است: ′AH=BH

جواب قدم های حل مسئله صفحه ۴۹ ریاضی نهم ؛ حل مسئله در هندسه

۴- برای رسیدن از فرض به حکم، راه حلی پیدا کنید. روش‌های مختلفی برای این کار هست که آنها را به مرور می‌آموزید. یکی از راه‌های اثبات برابری دو پاره خط، استفاده از مثلث‌های هم نهشت است.
در این شکل، کدام دو مثلث، برای این منظور مناسب است؟ ′AMH و BMH
با توجه به فرض و حکم مسئله، اثبات را با نمادهای ریاضی کامل کنید:

جواب قدم های حل مسئله صفحه ۴۹ ریاضی نهم ؛ حل مسئله در هندسه

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب تمرین صفحه ۴۸ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب قدم های حل مسئله صفحه ۴۹ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نوزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا