آموزش و سرگرمی

جواب معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن صفحه ۴۴ ریاضی چهارم ؛ مرور فصل دوم

جواب صفحه ۴۴ ریاضی چهارم که مربوط به معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن فصل مرور فصل دوم از فصل ۲ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن صفحه ۴۴ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فرهنگ نوشتن و تمرین صفحه ۴۲ و ۴۳ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۴۴ ریاضی چهارم

در پاسخ به معما و سرگرمی صفحه ۴۴ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- شکل های زیر گرهی را که با طناب ساخته شده است، نشان می دهند. در هر مرحله، تصویر ساده تری از این گره رسم شده است.
مداد خود را روی نقطه ای از این گره قرار دهید. سپس، روی خط حرکت کنید. آیا دوباره به نقطه‌ی اول میرسید؟ حالا همین کار را روی گره های زیر انجام دهید.

جواب معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن صفحه ۴۴ ریاضی چهارم ؛ مرور فصل دوم

در پاسخ به فرهنگ خواندن صفحه ۴۴ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

سه نفر مغازه دار در پایان یک روز کاری با هم صحبت می کردند.
نفر اول گفت: «من امروز کسر کوچکی مثل (۱/۱۰) از جنس های مغازه ام را فروختم». نفر دوم گفت: «اما من امروز کسر بزرگی (مثل ۹/۱۰) از جنس هایم را فروختم». نفر سوم گفت: «من امروز تمام جنس های مغازه ام را فروختم». با این توضیحات، آیا ممکن است نفر سوم نسبت به بقیه مقدار کمتری جنس فروخته باشد؟ چرا؟
آیا می توانیم بگوییم فروش کدام مغازه دار بیشتر بوده است؟ چرا؟
اگر بدانیم مغازه دار اول اول ۱۰۰ تا جنس داشته و ۱/۱۰ آنها را فروخته است، مغازه دار دوم ۱۰ تا جنس داشته و ۹/۱۰ آنها را فروخته و مغازه دار سوم هر ۵ تا جنسی را که در مغازه داشته فروخته است، فروش کدام یک بیشتر بوده است؟

جواب معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن صفحه ۴۴ ریاضی چهارم ؛ مرور فصل دوم

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب تمرین و فکر کن صفحه ۴۱ ریاضی چهارم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۴۴ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا