آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی پنجم؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

جواب صفحه ۱۱۰ ریاضی پنجم که مربوط به کاردرکلاس معرفی جمع و تفریق عددهای مرکب از فصل ۱ عدد نویسی و الگو ها است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه ۱۱  ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۱۰  ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۱ ریاضی پنجم

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- جمع و تفریق عددهای مرکب زیر را انجام دهید.

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی پنجم؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۲- دو دونده مسافتی را دویدند. اولی آن را در ۱:۵۹:۳۵ و دومی آن را در ۲:۰:۴ طی کرد. کدام یک سریع تر دویده است؟ دونده‌ی سریع تر چه مدت زودتر از دونده دیگر به خط پایان رسیده است؟

 دونده اول سریع تر دویده است، چون مسافت را در زمان کمتری دویده است.

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی پنجم؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

۳- دانش آموزان جمع های زیر را انجام داده اند. راه حل نادرست را مشخص کنید.

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱ ریاضی پنجم؛ جمع و تفریق عددهای مرکب

✅ حاصل جمع سمت راست صحیح می باشد.

❌ حاصل جمع سمت چپ غلط می باشد. زیرا واحد را به جای اینکه ۶۰ تایی در نظر بگیرد، ۱۰۰ تایی در نظر گرفته است.

۴- طاها صبح زود سوار سرویس مدرسه شد. ۳۵ دقیقه در سرویس بود. وقتی جلو مدرسه از سرویس پیاده شد، ساعت ۷:۱۰ بود، طاها چه زمانی سوار سرویس شده بود؟

ساعت ۶و ۴۰ دقیقه سوار سرویس شده است.

۵- هواپیمایی ساعت ۶:۱۰ صبح از فرودگاه مهرآباد تهران بلند شد. مدت پرواز تا مشهد مقدس ۱:۵ بود. این هواپیما چه زمانی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به زمین نشست؟

‘۱۵ : ۷ = ‘۵ : ۱ + ‘۱۰ : ۶

با توجه به حاصل جمع بالا هواپیما در ساعت ‘۱۵ : ۷ دقیقه به زمین نشسته است.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۸ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه۱۱ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا