آموزش و سرگرمی

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

جواب صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم که مربوط به جواب کار در کلاس جمع آوری و نمایش داده‌ها از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی پنجم

جواب صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۱۲۷  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هر سال در اردیبهشت ماه برگزار می شود. آقای بهاری سال گذشته در نمایشگاه کتاب یک غرفه‌ی بستنی فروشی داشت. او هر روز داده های مربوط به فروش خود را یادداشت می کرد. آقای بهاری نمودار زیر را برای فروش خود در یکی از آن روزها رسم کرده است.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

الف) با توجه به جدول بالا، نمودار دایره‌ای رو به رو را کامل کنید.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

نکته
هر قسمت از دایره برابر ۱۰۰ عدد بستنی است.

ب) فکر می کنید یادداشت کردن این داده‌ها چه فایده‌ای برای آقای بهاری دارد؟
به کمک آن‌ها می تواند بررسی کند که کدام نوع بستنی طرف دار بیشتر و کدام نوع بستنی طرف دار کم‌تری دارد تا در روزهای بعد، در مورد این که چه نوع بستنی‌ای را بیش تر بیاورد، تصمیم بگیرد.

۲- دانش آموزان کلاس‌های پنجم و ششم محل های برای دوره‌های آموزشی سفالگری و نجاری در سرای محله ثبت نام کرده‌اند. داده‌های مربوط به هر رشته در نمودارهای زیر نمایش داده شده است.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

در هر یک از رشته‌ها ۴۰ نفر ثبت نام کرده‌اند. کلاس پنجمی ها در کدام رشته بیشتر ثبت نام کرده‌اند؟

نجاری با توجه به نمودار دایره‌ای مربوط به سفالگری، داریم:

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم ؛ جمع آوری و نمایش داده‌ها

بنابراین ۱۰ نفر از کلاس پنجمی‌ ها در سفالگری ثبت نام کرده اند. اما با توجه به نمودار ستونی مربوط به نجاری، متوجه می شویم که ۲۵ نفر از کلاس پنجمی ها در نجاری ثبت نام کرده‌اند. در نتیجه کلاس پنجمی ها در نجاری بیشتر ثبت نام نموده اند.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب  فرهنگ نوشتن و تمرین و معما و سرگرمی صفحه ۱۲۲ و ۱۲۳ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۲۷ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا