آموزش و سرگرمی

جواب کار در کلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم ؛ احتمال

جواب صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم که مربوط به جوابکاردرکلاس احتمال از فصل ۷ آمار و احتمال است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کار در کلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۱۳۴ ریاضی پنجم 

جواب صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم

در پاسخ کار در کلاس صفحه ۱۳۵  ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- عقربه‌ی هر یک از چرخنده های زیر را می چرخانیم. احتمال اینکه در هر چرخنده، عقربه روی رنگ سبز بایستد. با کدام عبارت مشخص می شود؟ آن را مانند نمونه نشان دهید.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم ؛ احتمال

۲- به کمک رایانه، چرخنده ای مانند چرخنده‌ی زیر ساخته ایم و آن را ۱۰۰۰۰ بار چرخانده ایم. نتایج به دست آمده را در جدول زیر مشاهده می کنید.

الف) هر عدد را به طور تقریبی در جدول بنویسید و نمودار دایره ای مربوط به این داده ها را کامل کنید.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم ؛ احتمال

ب) بین نمودار دایره ای و چرخنده چه شباهتی مشاهده می کنید؟
پاسخ : تعداد رنگ ها در نمودار دایره ای و صفحه‌ی چرخنده مثل هم است.

۳- با گسترده‌ی زیر یک تاس مکعبی می سازیم. اگر تاس را بیندازیم، احتمال مشاهده‌ی کدام شکل از هر یک از شکل های دیگر بیشتر است؟

جواب کار در کلاس صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم ؛ احتمال

پاسخ : دایره، زیرا در تعداد بیشتری از وجه های تاس (شکل در صفحه ۱۳۵ کتاب)، شکل دایره کشیده شده است.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۱۳۳ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۱۳۵ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا