آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم ؛ نسبت

جواب صفحه ۴۹ ریاضی پنجم که مربوط به کاردرکلاس نسبت از فصل ۳ کسر است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی پنجم 

جواب صفحه ۴۹ ریاضی پنجم

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم خواهیم داشت:

۱- معلم از دانش آموزان خواست که نسبت ۲ به ۳ یا ۲/۳ را با روش های مختلف نشان دهند. چند دانش آموز ۲ به ۳ یا ۲/۳ را با روش های زیر نشان دادند. پس از کامل کردن راه حل ها، هر یک از روش ها را توضیح دهید.

جواب کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم ؛ نسبت

۲- با توجه به مستطیل رو به رو،
الف) نسبت طول به عرض را بنویسید.
ب) طول مستطیل چند برابر عرض آن است؟

جواب کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم ؛ نسبت

۳- برای تهیه‌ی یک نوع چاشنی غذا، ٣ قاشق زردچوبه، ١ قاشق فلفل و ٢ قاشق زنجبیل را با هم مخلوط کرده ایم. نسبت اندازه‌ی هر یک از این ادویه ها را به اندازه‌ی چاشنی درست شده تعیین کنید.

جواب کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم ؛ نسبت

۴- یک حلزون ۴۸ متر را در ۴ ساعت طی می کند.
الف) نسبت مسافت طی شده به مدت زمان صرف شده را تعیین کنید.
ب) حلزون در ١ ساعت چندمتر را طی می کند؟

جواب کاردرکلاس صفحه ۴۹ ریاضی پنجم ؛ نسبت

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی پنجم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۴۳ ریاضی پنجم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۴۹ ریاضی پنجم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا