آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۱ ریاضی چهارم ؛ زاویه

جواب صفحه۸۱ ریاضی چهارم که مربوط به کاردرکلاس و تمرین زاویه از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۱ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۸۱ ریاضی چهارم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه ۸۱ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

زاویه های زیر را به کمک نیم دایره‌ی شفاف دو به دو مقایسه کنید و در دایره علامت مناسب بگذارید.

جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۱ ریاضی چهارم ؛ زاویه

در پاسخ به تمرین صفحه ۸۱ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- به طور معمول از دو نوع گونیا به شکل های زیر استفاده می کنیم. با کنار هم قرار دادن دو گونیا زاویه های مختلف ساخته می شود. حالا در شکل های زیر، مانند نمونه زاویه های ساخته شده را با مداد رنگی مشخص کنید. هریک از آنها را با یک حرف نام گذاری کنید. سپس، مشخص کنید که کدام یک تند، کدام یک باز و کدام یک راست است.

جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۱ ریاضی چهارم ؛ زاویه

۲- مانند شکل، زاویه های این دو نوع گونیا رارسم کنید و با قیچی زاویه ها را ببرید. مانند شکل رو به رو زاویه های بریده شده را روی هم بگذارید. برای مثال، در شکل زاویه‌ی (س) روی (ن) قرار گرفته است. کدام زاویه بزرگ تر است؟ به همین ترتیب، زاویه های بریده شده را روی هم قرار دهید و در دایره علامت مناسب بگذارید.

جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۱ ریاضی چهارم ؛ زاویه

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۸۱ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا