آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۶۱ ریاضی چهارم ؛ تقسیم و بخش پذیری

جواب صفحه ۶۱ریاضی چهارم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت فصل تقسیم و بخش پذیری از فصل ۳ ضرب و تقسیم است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۶۱ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۶۰ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۶۱ ریاضی چهارم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه ۶۱ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- حاصل تقسیم های زیر را پیدا کنید و مانند نمونه، برای هر تقسیم رابطه های تقسیم آن را بنویسید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۶۱ ریاضی چهارم ؛ تقسیم و بخش پذیری

در پاسخ به فعالیت صفحه ۶۱ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- ناصر و منصور ۲۷ کلوچه و ۹ جعبه داشتند و میخواستند کلوچه ها را در جعبه ها بگذارند. آنها برای اینکه بدانند در هر جعبه چند کلوچه می توانند قرار دهند، کارهای زیر را انجام دادند. راه حل هر کدام را کامل کنید و توضیح دهید.

روش ناصر: ناصر ۹ تا ظرف کشید و در هر کدام به ترتیب یک کلوچه کشید و کلوچه ها را شمرد. این کار را آن قدر تکرار کرد تا ۲۷ کلوچه تمام شود. سپس داخل ظرف ها را نگاه کرد تا ببیند چند کلوچه در هر ظرف قرار می گیرد.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۶۱ ریاضی چهارم ؛ تقسیم و بخش پذیری

۲- در تقسیم بالا باقی مانده صفر شد. اگر در تقسیمی باقی مانده صفر شود، می گوییم مقسوم بر مقسوم علیه بخش پذیر است. در کدام یک از این تقسیم ها مقسوم بر مقسوم علیه بخش پذیر است؟

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۶۱ ریاضی چهارم ؛ تقسیم و بخش پذیری

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب تمرین و فکر کن صفحه ۵۹ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۶۱ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + نوزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا