آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۱ ریاضی ششم ؛ دوران

جواب صفحه ۷۰ ریاضی ششم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت دوران از فصل ۴ تقارن و مختصات است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم

جواب صفحه ۷۱ ریاضی ششم

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۷۱ ریاضی ششم خواهیم داشت:

فعّالیت صفحه‌ی قبل را برای شکل‌های زیر انجام دهید.آیا شکل به حالت اول باز می گردد؟

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۱ ریاضی ششم ؛ دوران

در پاسخ فعالیت صفحه ۷۱ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- یک کاغذ شفاف روی شکل «الف» قرار دهید و این شکل را روی آن بکشید. با کمک نوک مداد، کاغذ شفاف خود را حول «م» که به آن مرکز دوران می گوییم در جهت عقربه های ساعت، ٩٠ درجه بچرخانید. تصویر شکل «الف» روی شکل «ب» قرار می گیرد. اکنون شکل «ب» را حول مرکز دوران، ٩٠ درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را شکل «پ» بنامید. آیا شکل «پ» قرینه‌ی شکل «الف»، نسبت به نقطه‌ی «م» است؟ پاسخ خود را توضیح دهید.

 بله، قرینه شکل «الف» بعد از دوران ۱۸۰ درجه ای حول محور نقطه «م» به دست می آید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۱ ریاضی ششم ؛ دوران

۲- می خواهیم به کمک کاغذ شفاف، شکل رو به رو را حول نقطه‌ی «م» به اندازه‌ی ٩٠ درجه در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم. ابتدا حدس بزنید کدام یک از شکل های زیر، دوران یافته‌ی شکل داده شده است؟ سپس دوران یافته‌ی آن را رسم کنید. شکل شماره ۳ 

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۱ ریاضی ششم ؛ دوران

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب تمرین صفحه ۶۹ ریاضی ششم 

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۷۱ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا