آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی ششم ؛ دوران

جواب صفحه ۷۲ ریاضی ششم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت دوران از فصل ۴ تقارن و مختصات است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی ششم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۱ ریاضی ششم

جواب صفحه ۷۲ ریاضی ششم

در پاسخ کاردرکلاس صفحه ۷۲ ریاضی ششم خواهیم داشت:

یک ورق شفاف روی مربع زیر قرار دهید و آن را ۹۰ درجه حول نقطه‌ی داده شده بچرخانید. آیا دوران یافته‌ی شکل، روی آن منطبق می شود؟

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی ششم ؛ دوران

وقتی شکلی را حول یک نقطه به اندازه‌ی ۱۸۰ درجه یا کمتر در جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخانیم و شکل روی خودش می‌افتد می‌گوییم شکل، تقارن چرخشی دارد.

در پاسخ فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی ششم خواهیم داشت:

۱- هر کدام از شکل های زیر را حول نقطه‌ی داده شده، چند درجه بچرخانیم تا شکل روی خودش بیفتد؟

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی ششم ؛ دوران

۲- مشخص کنید کدام یک از شکل های زیر دارای تقارن چرخشی نیست.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی ششم ؛ دوران

۳- با توجه به زاویه های داده شده، شکل را در جهت عقربه های ساعت، حول نقطه‌ی داده شده بچرخانید و سپس آن را رسم کنید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی ششم ؛ دوران

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی ششم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

جواب صفحه قبل تر :جواب فعالیت صفحه ۷۰ ریاضی ششم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۷۲ ریاضی ششم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا